نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: تحمل نداشتن از صدا و نق زدن نوزاد

885
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

Exclamation تحمل نداشتن از صدا و نق زدن نوزاد

من یک پسر 8 ماهه دارم اخیرا نسبت به صرو صداش و گریه هاش خیلی حساس شدم چون بصورت ممتد نق میزنه و اینقدر صداش برام غیر قابل تحمل شده که انگار داره با مته رو اعصاب من سوراخکاری میکنه اینقدر رفتن به خونه برام سخت شده که موقع رفتن به خونه احساس افسردگی میکنم این اواخر خیلی حالم بد میشد حتی از شدت عصبانیت داد میزدم و میخواستم نوزاد رو بزنم اینقدر این حس عصبانیت در من زیاد شده که فکر میکنم متنفر شدم ازش بخاطر همین با این رفتارم با همسرم به مشکل خوردم حق با همسرمه ولی من دست خودم نیست نمیدونم چکار کنم با خودم میگم من دیگه سمتش نمیرم و بهش کاری ندارم گوشامو میبندم ولی صداش مدام تو گوشمه
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : تحمل نداشتن از صدا و نق زدن نوزاد

سلام.
    درسته نگهداری و مراقبت از نوزاد سختیها و مشکلات خودش رو داره که گاها ممکنه شرایط رو خیلی سخت و طاقت فرسا کنه.
    اما لطفا به خودتون مسلط باشین و سعی کنین مسئولیت خودتون رو در جایگاه پدر و همسر بپذیرین و متوجه این موضوع باشین که هر گونه برخورد تند و نامناسب و غیرمنطقی شما ممکنه چه عواقب جبران ناپذیری رو ابتدا برای روح و روان فرزندتون و در پی اون برای شما و همسر و کل خانواده داشته باشه.
    ابتدا از پزشک برای پیدا کردن علت بی تابیهای فرزندتون کمک بگیرین،
    قطعا این بیقراریها نمیتونه بی دلیل باشه.
    دوم اینکه طبیعیه این حجم گریه و ناراحتی نوزاد ،مادر رو خسته میکنه ،
    و خستگی مادر در افزایش بیقراری نوزاد میتونه اثرگذار باشه.
    پس اگر شرایطش رو دارید از نزدیکان مورد اعتماد و دلسوزی که در خانواده خودتون یا همسرتون هستن برای اینکار کمک بگیرید.
    و سوم اینکه حس عصبانیت و خشمی که در شما وجود داره و اینکه میگین دست خودتون نیست غیرعادیه و میتونه خیلی خطرناک و آسیب زننده باشه، برای کنترلش حتما به پزشک مراجعه کنید.

3. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48185
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام همین تجربه رو من هم موقع نوزاد بودن پسرم داشتم فقط با این تفاوت که همسرم هم از من و هم از پسرم متنفر شده بود. هر چیزی یه دورانی داره میتونید ای دوران رو به بهترین دوران تبدیل کنید و از کودکی فرزندتون لذت ببرید. واقعا حیفه. هم تو ذهن بچه میمونه و هم تو ذهن مادر
    امضای ایشان
    پریهان

5. کاربران زیر از نازی بانو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما آقا محمد
    خب اینکه شرایط داشتن یک نوزاد در این سن سخت و دشوار است جای شکی در آن وجود ندارد و در کنار اینکه خب شما خسته از شرایط کاری وارد یک محیط شلوغ و همراه با گریه می شوید خب این می تواند تا میزانی شما را عصبانی کند اما چند نکته وجود دارد که بهتر است باهم به آن نگاه کنیم.
    1. در اول اینکه خب همانطور که می دانید گریه در این سن تنها ابزار کودک شما برای بیان نیازها و خواسته هایش می باشد حالا این خواسته ها می تواند شامل گرسنگی، مریضی، کثیف بودن پوشک و حتی نیاز به توجه و بازی با شما و همسرتان باشد پس نمی توان توقع داشت که او مانند یک کودک حتی که زبان دارد نیازهای خود را بیان کند .
    این یعنی بهتر است که شرایط سنی او را بپذیرید .
    2. خب این میزان از عصبانیت شما به نظر می رسد که مقدار زیادی از آن مربوط به کودکتان نیست و خب احتمال دارد مشکلات دیگری چون ارتباط شما با همسرتان ، مشکلات کاری ، روابط با دوستان، نیازها و احساسات خودتان نیز تاثیر زیادی بر این میزان از حساسیت به صدای کودکتان داشته باشد.
    پس بهتر است در این زمان از خودتان بپرسید که واقعا همه این عصبانیت و ناراحتی متعلق به همین زمان و مکان می باشد و به ارتباط و احساسات خودتان نسبت به روابط و مسائل دیگر هم نگاهی بیندازید.
    در این حالت مثلا اگر از همسرتان دلخور هستید و یا با همکارتان بحثتان شده است خب احتمالا بهتر بتوانید آن را نگهدارید که با خود ایشان صحبت کنید و آن را به فرزندتان انتقال ندهید.
    3. در زمان عصبانیت اگر اینقدر شدت دارد که شما ممکن است کودکتان را بزنید خب بهتر است به اتاقتان بروید و یا مقداری بیرون بروید تا کمی آرام شوید چون در هرصورت این شرایط نه برای خود شما و نه کودکتان خوب نیست.
    4. بهتر است در این مسیر برای بررسی این عصبانیت و شرایط روحی که دارید یک دوره روان درمانی را به صورت حضوری یا تلفنی تجربه کنید چون بررسی آنچه در روان شما تجربه می شود به شکل هشیارانه و حتی ناهشیار اهمیت زیادی دارد چون ممکن است واقعا خودتان نیز به دلایل این میزان از عصبانیت آگاه نباشید.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

اولش که بچه بدنیا اومد من اینقدر به صداش حساس نبودم چون فقط گریه میکرد و زود آروم میشد ولی وقتی بزرگتر شد بیشتر گریه تبدیل به نق زدن شد تا جایی که باید مدام نوزاد رو بقل میکردیم و راه میبردیم به نوعی میگن بچه بقلی شده همسرم تو خونه اگه من نباشم به هیچ عنوان نمیتونه چیزی بخوره چون فرزند اجازه نمیده که مادر وقتی رو برای خوردن غذا داشته باشه رفتار نوزاد طوریه که انگار میخواد عمدا اذیت کنه یک لحظه گریه میکنه دقیقا پشت بندش میخنده انگار دار مسخره میکنه دورو بر خودم بچه نوزاد دیدم اصلا رفتارشون شبیه این نیست و احساس میکنم نوزاد داره با ما لجبازی میکنه و این بیشتر باعث عصبانی شدنم میشه
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48460
    تشکـر
    38
    تشکر شده 17 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    2

صدای نوزاد زیبا ترین سنفونی که خداوند خلق کرده و چه خوش شانسیم که اجازه شنیدنش را داریم خوش به حالتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)